Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Serving table 9613206



*

nr 961 3206


SERVING TABLE

med låda och klaff, teak, Tibro, 1950s, length: 86 cm, width: 51 cm, height: 71 cm,


med låda och klaff, teak, Tibro, 1950-tal, längd: 86 cm, djup: 51 cm, höjd: 71 cm


Condition: handtaget limmat/lagat

Estimate:

1000

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday May 11 2015
at 20:45:30


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/5 00:54:04 1      800 kr
7/5 17:29:58 2      900 kr
10/5 09:04:53 3      1.400 kr
11/5 19:43:01 4      1.500 kr
11/5 20:38:27 3      2.000 kr
11/5 20:39:15 4      1.800 kr
11/5 20:39:15 3      1.900 kr (Robot)
11/5 20:39:56 4      2.000 kr
11/5 20:39:56 3      2.000 kr (Robot)
11/5 20:40:30 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn bord drinkvagn låda och klaff serveringsvagn teak teakmöbler tevagn tibro trä
  • 6769 BENCH
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Present: SEK 3000

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, England, London,
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:17
  • 6615 TEA TABLE
    19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:58
  • 6073 LAMP TABLE
    butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:05
  • 6633 LAMP TABLE
    one pair, pine wood, märkta KJW. Length: 54 cm, wi..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:04




Ladda ner broschyr